M3 Salon

Rolety zewnętrzne

W ofercie M3 salon Szamotuły Mrowino dostępne są ręczne i automatyczne rolety zewnętrzne cenionych producentów. Poszczególnie modele nadają się do montażu przy wznoszeniu nowych nieruchomości, a także w gotowych budynkach mieszkalnych. Wyróżniają się ze względu na estetyczne wykończenie. Sprawdzą się zarówno na drzwiach tarasowych, jak i przy oknach.

Użyte podczas produkcji tworzywa sprawiają, że proponowane przez nas rolety są wytrzymałe i będą sprawdzać się przed kolejne lata. Systemy osłon okiennych stanowią doskonałą izolację, chronią przed przedostawaniem się promieni słonecznych do wnętrza, a także mogą służyć jako dodatkowe zabezpieczenie domu.

Sięgamy po najbardziej optymalne rozwiązania. Nasze ręczne oraz automatyczne osłony zewnętrzne montowane są w estetyczny sposób. Po montażu, w przypadku rolet nadstawnych lub podtynkowych , skrzynka zostaje pokryta tynkiem i jest niewidoczna.


Od początku swego istnienia zajmuje się produkcją i sprzedażą rolet zewnętrznych. Intensywny i dynamiczny rozwój firmy PORTOS oraz duże nakłady inwestycyjne pozwoliły stać się jednym z wiodących polskich producentów rolet dla domu i firmy. Zakup nowoczesnych maszyn i technologii do produkcji rolet umożliwił zaoferowanie klientom wysokiej jakości produktów w bardzo atrakcyjnych cenach.

TL1000 – to system, który można zastosować w nowo budowanych jak i modernizowanych obiektach. Pokrywa rewizyjna jest zamontowana od spodu skrzynki – daje to możliwość zabudowania skrzynki rolety także od wewnątrz mieszkania bez obawy o dostęp serwisowy do rolety. Można je montować do okien których max. grubość ramy okiennej nie przekracza 95 mm. Obsługa jest możliwa zarówno ręczna przy pomocy taśmy jak i elektryczna przy pomocy przełącznika lub pilota. Rolety TL1000 nie występują w wersji z moskitierą.

System ten stanowi połączenie zalet rolety zewnętrznej z roletą nadstawną. Podstawową zaletą tego systemu jest fakt, że możemy ją zamontować bez powiększania otworów okiennych i jednocześnie zabudować skrzynkę dzięki czemu osiągniemy efekt wizualny jak w przypadku rolet nadstawnych. W rolecie tego typu cała skrzynka pozostaje na zewnątrz budynku a dostęp serwisowy zapewnia nam klapa rewizyjna w dolnej części.

Rolety systemu nadprożowego to specjalny system konstrukcyjny stosowany w nowo wznoszonych budynkach. Elementy systemu nadprożowego zapewniają  szybkie i proste  wbudowanie do każdego rodzaju muru, pewne i stabilne mocowanie do elementów konstrukcyjnych budynku oraz skuteczną izolację termiczną i akustyczną. Stabilność konstrukcji skrzynki  zachowana jest dzięki stalowemu zbrojeniu oraz aluminiowym nośnikom tynku. Skrzynka rolety nadprożowej jest w pełni zabudowana. Dzięki temu system ten można idealnie wpasować w koncepcję architektoniczną budynku. Możemy tu zastosować wszystkie rodzaje profili (PA-39, PA-45, PA-52, PVC-37 lub PVC-52) w całej dostępnej gamie kolorystycznej.


Nasza Firma powstała w 1994 roku, jako firma prywatna z polskim kapitałem. Naszą specjalnością są bramy, rolety oraz inne nowoczesne systemy osłonowe. Zajmujemy się ich produkcją oraz montażem. Obsługujemy Klientów detalicznych oraz hurtowych, dbając o najwyższą jakość produktów.

W ofercie znajdują się solidne rolety materiałowe oraz żaluzje dostępne w szerokiej gamie kolorów i wzorów. Polecamy klasyczne modele poziome i pionowe, a także nieco bardziej nowoczesne odmiany drewniane, plisowane lub rzymskie, które będą pasować do każdego wnętrza: mieszkania, gabinetu i biura.

System rolet nadokiennych BeClever idealnie pasuje do częściowej zabudowy rolety. Łatwy w montażu (montowane wraz z oknem), o niskim współczynniku przenikalności ciepła. Pokrywa rewizyjna od spodu rolety umożliwiająca dowolny sposób zabudowy. Posiadają profil tynkowy ułatwiający zabudowę rolety. Możliwość zastosowania silnika.

Nowoczesny System Fart Revo pozwala na swobodną adaptację do indywidualnych potrzeb: umożliwia realizację rolet nadstawnych w pełni zabudowanych, częściowo zabudowanych od zewnątrz lub od wewnątrz oraz niezabudowanych.

Cechy systemu REVO:

 • Możliwość stosowania napędów elektrycznych i manualnych;
 • Klapa rewizyjna na spodniej stronie rolety;
 • Możliwość stosowania zestawu rolet w jednej skrzynce o dowolnej konfiguracji napędów (silnik/taśma/korba) i podziałów (zależny/niezależny);
 • Bogaty wachlarz kolorów oklein drewnopodobnych do wyboru.

Rolety zewnętrzne Covert należą do zewnętrznych systemów technik osłonowych.

Obok podstawowych funkcji, jakimi są zacienianie oraz ochrona przed niepożądanym wzrokiem przechodniów, mają one również inne zalety. Niezaprzeczalne są ich względy estetyczne. Gustownie wykonane rolety zwijane są ozdobą wielu domów. Rolety stanowią znakomitą ochronę znajdującej się za nimi stolarki okiennej, której stan jest w centrum uwagi niejednego właściciela domu. Ich zamontowanie przedłuża więc żywotność okien. Podnoszą również wartości termoizolacyjne domu. Przy zaciągniętych roletach, pomiędzy nimi a oknem powstaje poduszka powietrzna, dzięki czemu mniej ciepła ucieka przez szyby w sezonie grzewczym.

Rolety zewnętrzne przyczyniają się do poprawy zabezpieczenia domu przed interwencją intruzów. 

Wszystkie rolety Covert spełniają standardy norm europejskich i są znakowane znakiem CE.

 • Różnorodność rozwiązań sterowania roletami:
  • ręczne, za pomocą paska lub sznurka,
  • półautomatyczne, za pomocą mechanizmu sprężynowego,
  • automatyczne, za pomocą silnika elektrycznego z pełnym oprogramowaniem. 
 • Możliwość zamontowania rolet zewnętrznych wewnątrz budynku, celem zaciemnienia pomieszczenia (np. w salach audiowizualnych). Zamontowanie rolet we wnęce okiennej (nie na murze) umożliwia ukrycie prowadnic i skrzynki.
 • Wielkość skrzynki przy roletach zewnętrznych jest uzależniona od wielkości okna oraz wybranego profilu, np. profil 39 lub 45 mm.

Rolety najlepiej montować jeszcze na etapie budowy domu, ale na gotowych budynkach także warto zainstalować to rozwiązanie. Pozwoli ono zaoszczędzić na ogrzewaniu, zabezpieczy dom przy dłuższych wyjazdach i uchroni dom przed nagrzaniem latem. Potężna gama rozwiązań i kolorów, którą możemy Ci zaprezentować na pewno pozwoli Ci wybrać coś odpowiedniego dla Twojego domu.

Przewiń do góry